Hangverseny a Házsongárd Alapítvány támogatására

(2. oldal)

Október 29-én este a budapesti Ciszterci Szent Imre Gimnázium neobarokk dísztermében Csányi Tamás karnagy szervezésében, a Magyar Katolikus Rádió támogatásával hangversenyre került sor a „Házsongárdi temető síremlékeinek megújításáért". A fővédnökséget Tőkés László püspök vállalta, bevezető szavaiban szólt a temető jelentőségéről és a Házsongárd Alapítvány áldozatos munkásságáról. A népes közönség soraiban megjelent Mádl Ferencné Dalma asszony is. A műsort a Budai Babszem Együttes népitánc-bemutatója nyitotta meg, majd Jandó Jenő zongoraművész Liszt-műveket adott elő, Bánffy György színművész pedig balladákat mondott. A jótékonysági előadást a baróti Transylmania együttes rekesztette be. Az együttes részt vett az előző napi, erdélyi árvízkárosultak javára rendezett Papp László Sportcsarnok-beli nagyszabású koncerten is. A Házsongárd Alapítványt a budai hangversenyen dr. Gaal György és Gergely Istvánné Tőkés Erzsébet képviselte.

2005. november 1.
XVII. évfolyam, 256. szám